ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc je přestěhováno

10 března, 2024

Loučíme se. Čiperova vila je historicky významný objekt, který sloužil naší organizaci dlouhé roky. Už v roce 1947 se zde specializovalo zařízení na zdravotní péči o děti, po nejdelší období zde byl kojenecký ústav doplněný službami s denní docházkou. V roce 2016, v době, kdy v dětském domově nebylo umístěno žádné dítě, došlo vlivem transformace péče k definitivnímu uzavření ústavní výchovy a zároveň posílení Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Služba je k dnešnímu dni již přestěhována, krizová lůžka pro děti v krizové životní situaci, o které se aktuálně nemá kdo postarat, jsou v novém, vyhovujícím prostředí a Čiperovu vilu čeká velká rekonstrukce, aby mohla sloužit dál.

„Všechny tři jsme v této krásné historické vile a zařízení v ní sídlící začaly pracovat hned po skončení střední školy jako dětské sestry. Krásné prostředí vily nás provázelo téměř čtyřicet let našeho života a
stalo se tak naším druhým domovem. Nelze na tuto dobu zapomenout. „
– Alena Hniličková, Marcela Stříteská a Ivana Trynerová, pracovnice Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

„Čiperova vila byla od roku 1947 bezpečným zázemím mnoha dětí, které se ocitaly v těžkých životních situacích. Jsme moc rádi, že se nyní dočká kompletní rekonstrukce a otevře se veřejnosti, která se bude moci těšit z její krásy.“ – Marek Mikláš, ředitel PKC.

Skip to content